Перереєстрація фірми: основні причини

Перереєстрація фірми здійснюється тільки у випадках, які чітко вказано у чинному законодавстві. Зокрема, до них належать збільшення основного капіталу підприємства шляхом залучення додаткових інвестиційних коштів, зміна назви організації, зміна управлінської ланки (а саме засновників та їхніх реквізитів), зміна юридичної адреси установи. Розглянемо детальніше зміни, після яких є обов’язковою процедура перереєстрації підприємства.

Зміна назви установи може бути здійснена з метою ребрендингу, або просто засновники прийняли рішення про зміну найменування. Після прийняття такого рішення потрібно здійснити повну заміну усіх документів та печатки підприємства. Печатка може бути відсутня деякий період, проте якщо ви звернетесь до найкращих спеціалістів, то скоротите цей час до мінімуму.

Зміна розміру статутного капіталу може здійснюватися у сторону збільшення, проте відповідно до вимог чинного законодавства мінімальний розмір капіталу для акціонерних товариств становить 1250 мінімальних зарплат; ця вимога є актуальною як для приватних, так і для публічних акціонерних підприємств. Зокрема, існують й інші підвищені вимоги щодо розміру установчого капіталу. Наприклад, розмір статутного капіталу для фінансової компанії повинен становити 3 млн грн (якщо вона планує надавати якийсь один вид фінансових послуг), 5 млн грн – у разі надання двох та більше видів послуг; для страхових компаній – 1 млн євро; для банківських установ та організацій – 500 млн грн.

Внесення змін до складу засновників, а також їхніх реквізитів. Ці зміни здійснюються у випадку, якщо виникла необхідність перепродати, подарувати свою частку бізнесу, внести до складу ще одного учасника або просто було змінено місце проживання котрогось із співзасновників. Всі ці зміни в обов’язковому порядку повинні бути зафіксовані в установчих документах організації.

Зміна юридичної адреси установи. Усі державні виконавчі служби здійснюють відправку листів саме за юридичною адресою установи, тому якщо вчасно не змінити її, можуть виникнути суттєві проблеми із податковою службою та іншими державними інстанціями та фондами. Основні причини для зміни юридичної адреси: зміна прописки одного із засновників, відсутність можливості продовжувати орендувати приміщення, яке було вказано під час реєстрації. Якщо перереєстрація установи була здійснена у зв’язку зі зміною юридичної адреси, то потрібно, щоб ці зміни було внесено у засновницькі документи та в Єдиний державний реєстр.

У будь-якому випадку ми з радістю допоможемо вам здійснити перереєстрацію із дотриманням усіх вимог законодавства. Замовити будь-які бухгалтерські послуги ви маєте можливість безпосередньо на сайті нашої компанії або зателефонувавши за контактним номером. Наша компанія «Аудит. Бухгалтерія. Аутсорсинг» працює на ринку з 2005-го року та встигла отримати велику кількість схвальних відгуків від задоволених клієнтів. Працюємо тільки у м. Київ. Будемо раді з вами співпрацювати!