Відновлення бухобліку: основні етапи та особливості

Відновлення бухобліку є актуальним для тих організацій, де він не проводився зовсім або не був здійснений згідно з чинним законодаством. Основним завданням для його відновлення є наведення порядку у документах підприємства.

Базовими моментами у відновленні бухгалтерського обліку є відновлення аналітичних, податкових та синтетичних реєстрів, а також фінансової та податкової звітності, яке здійснюється тільки на основі частково наданих документів, які були втрачені у зв’язку зі зміною бухгалтерів.

Доволі часто під час здійснення робіт з відновлення документації виявляють значну кількість помилок, які були допущені під час ведення бухгалтерського обліку. Наші фахівці здійснюють підготовку, усунення та контроль у підготовці бухгалтерських документів.

Основною причиною виникнення проблем із веденням бухгалтерії є послуги некваліфікованих бухгалтерів, або було здійснено повну заміну складу відділу бухгалтерії та виявлено велику кількість помилок за минулі періоди. Цей процес є досить тривалим, час, за який він може бути виконаний, – кілька місяців, а у разі виникнення додаткових складнощів – і довше. Зокрема, основними проблемами під час відновлення бухгалтерських документів є: неможливість відновити усі втрачені документи, зокрема, виписки із банківських установ, підписати необхідні накладні тощо; виявлення несплачених податків, які потрібно сплатити, бо в іншому випадку відновлення обліку буде неможливим.

Основними кроками в процесі відновлення бухгалтерського обліку є:

1. Визначення стану бухгалтерського обліку відповідно до здійсненого попереднього огляду документації підприємства.

2. Формування звіту, в якому вказуються усі виявлені помилки та неточності під час ведення бухгалтерського обліку, а також вказується кількість робіт, які потрібно буде здійснити, та вартість і час, за який це буде реалізовано.

3. У випадку, якщо підприємство відмовляється від послуг компанії, яка здійснила попередню перевірку, підприємство-замовник обов’язково має сплатити необхідну суму за проведену перевірку.

4. Після оформлення та підписання договору компанія-виконавець надає технічне завдання з вказаними роботами, яке повинне бути узгодженим із замовником.

5. Відбувається поетапний аналіз періодів, за які потрібно здійснити відновлення бухобліку та виконання поставлених завдань. Після чого формується звіт про проведену роботу.

6. Здійснюється передача робіт для замовника з попереднім інструктажем для персоналу, який буде здійснювати подальший бухгалтерський облік.

Наша компанія «Аудит. Бухгалтерія. Аутсорсинг» обов’язково допоможе вам у здійсненні відновлення бухгалтерського обліку. Ми працюємо з 2005 року. Тільки м. Київ. Будемо раді нашій співпраці та чекаємо на ваші замовлення!