Як податкова виявляє приховані доходи ФОП за допомогою звітності?

Результати фінмоніторингу, нещодавно проведеного Державною податковою службою України, щодо сплачених податків суб'єктами господарювання - невтішні, адеж були виявлені значні порушення. Спеціалісти контролюючих органів у додатку 4 ДФ єдиної звітності за ознакою «157» знайшли невідповідності між даними, що були надані фізичними особами-підприємцями (ФОП) стосовно задекларованих та сплачених доходів. Про це повідомила заступник начальника головного управління ДПС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата на брифінгу, присвяченому виявленню прихованих доходів ФОП. Після чого 265 суб'єктів господарювання надали нові відомості платників єдиного податку з уточненнями. У результаті було задекларовано додаткові прибутки на суму понад 33 мільйони гривень. А сплата єдиного податку склала 1,2 мільйона гривень.

Чому ваші прибутки можуть зацікавити податкову?

На тому ж таки брифінгу заступник начальника податкової служби в Івано-Франківській області Наталія Зікрата пояснила, чому сплата податків ФОП так важлива: «Ми постійно здійснюємо аналіз інформаційних баз даних щодо сплати податків до місцевого бюджету. Адже ці кошти, по суті, належать територіальним громадам, в яких ми з вами живемо. Отже, від рівня надходжень до цих бюджетів залежатиме благоустрій та розвиток соціальних сфер на місцях. Тобто, ухиляючись від оподаткування, платник насамперед обмежує й власні можливості, які міг би отримати від громади».

На думку податківців, ухилення від податків - це дорога в нікуди. У даному випадку обмежень зазнають не лише самі платники ЄП, але й малозахищені верстви населення: діти, хворі, люди похилого віку. Адже поки фізичні особи підприємці будуть налагоджувати власний бізнес, не сплачуючи до казни свого краю ані копійки, нема чого говорити про якісь перспективи розвитку. Це головна причина, через яку податківці влаштовують додаткові перевірки звітностей, які подають учасники підприємницької діяльності. 

Самостійний моніторинг в Електронному кабінеті

Додаткових перевірок та донарахувань, які виникають у податківців, можна уникнути. Для цього фізичній особі-підприємцю в Електронному кабінеті платника податків необхідно створити запит про отриманий дохід від підприємницької діяльності за ознакою «157». Дані, які треба отримати, мають відображати реальний стан речей щодо сплачених сум доходів та утриманих податків. Так в автоматичному режимі буде сформовано звітність із Держреєстру фізосіб-платників податків.

Надану інформацію слід ретельно перевірити та виключити помилки.

Враховуючи положення Податкового кодексу України, якщо у звітності будуть нестикування, недостовірна інформація, ФОП та його посадові особи понесуть відповідальність. При самостійному виявленні помилки платником податків, вже після відправлення відомостей до органів ДПС, треба надати уточнювальну розрахункову документацію до декларації відповідно до чинної уточнюючої форми розрахунку.

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.