З IV кварталу можливо перейти на нові групи платників єдиного податку!

З IV кварталу можливо перейти на нові групи платників єдиного податку!

09 серпня 2012 р. Президент України підписав Закон України № 5083-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та в зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні» від 05.07.2012 р. (далі Закон № 5083). 

Законом № 5083 затверджено дві нові групи для платників єдиного податку - п'ята і шоста.

Платниками податків п'ятої групи можуть бути фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають двом умовам: мають не більше 20 найманих працівників та обсяг доходу не перевищує 20 млн. грн. за рік.

Платниками податків шостої групи можуть бути юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають двом умовам: мають не більше 50 найманих працівників та обсяг доходу не перевищує 20 млн. грн. за рік.

Процентна ставка єдиного податку для п'ятої та шостої груп платників єдиного податку затверджена в розмірі: 7% доходу - в разі сплати ПДВ, і 10%, якщо ПДВ включено до складу єдиного податку. При порівнянні встановлено, що 5 група є копією 3 групи, а 6 група - копією 4 групи. Різниця між групами в основному в обсязі доходу і ставкою єдиного податку. Правда при перевищенні доходу платниками 3 та 4 групи, відтепер їм не потрібно переходити на загальну систему. Такі платники можуть перейти відповідно в 5 і 6 групу (якщо не перевищили обсяг 20 млн. грн.).

Відповідно до нової редакції абз. 2 п.п. 298.1.2 ПКУ новостворені суб'єкти господарювання, які протягом 10 днів з дня реєстрації подали заяву про обрання ставки єдиного податку, встановленою для третьої – шостої груп, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

З IV кварталу можливо перейти на нові групи платників єдиного податку !

 
Написати нам
 

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 

Мапа

 
Ідентифікатор сторінки
Ідентифікатор сторінки:
1234

Пошук
 
 

Закрити
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create
Замовлення послуги